Понеділок
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

Острозький НВК "Школа I-III ступенів-гімназія"
    Головна » 2017 » Березень » 3 » Безпека дітей в Інтернеті!!!
    Безпека дітей в Інтернеті!!!

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкритів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної.

Загальнодоступність та поширення Інтернату призвели до появи категорії

користувачів, які завдають шкоди іншим. Саме тому важливо розуміти, як убезпечити себе під час роботи в Інтернеті.

Щоб протистояти атакам зловмисників, слід використовувати спеціальне програмне забезпечення та додержуватися правил безпеки. Основну загрозу становлять віруси, хробаки та програми типу «троянський кінь». Щоб запобігти зараженню комп'ютера вірусом, необхідно обов'язково використовувати програму для захисту. Кожен користувач має розуміти, що таке комп'ютерний вірус та які існують правила запобігання зараження комп'ютера вірусом.

Користувачі Інтернету часто вважають, що відомості, які знаходяться на сайтах, завжди достовірні і не містять помилок. Необхідно навчитися визначати, чи містить сайт повні, не застарілі і надійні дані, а також критично сприймати отримані відомості та аналізувати їх якість та достовірність.

Чи завжди безпечна робота в Інтернеті?

З часом до Інтернету під'єднується дедалі більше користувачів. Проте жодних засобів захисту від несанкціонованих дій Інтернет не має. Загальнодоступність та поширення Інтернату призвели до появи певної категорії людей, яких називають хакерами. Хакери без дозволу власника комп'ютера використовують або знищують дані чи програми. Мотиви їхніх дій можуть бут різними: помста, винагорода, самовираження (дехто робить це задля розваги, інші – щоб показати свою кваліфікацію). Тому виникла актуальна проблема захисту під’єднаних до Інтернету комп'ютерних систем. Адже зі збільшенням кількості користувачів Інтернету збільшилася й кількість різних зломів, так званих атак.

Хакерство неавторизований доступ до комп'ютерних даних, злам програми.

Для нанесення шкоди іншим користувачам застосовуються найрізноманітніші засоби. Основну загрозу становлять комп'ютерні віруси, хробаки та програми типу троянський кінь.

Правила безпеки в Інтернеті для дітей

· Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

· Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

· Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

· Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

· Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

· Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

· Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

· Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

· Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

· Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Шість правил розумного користувача Інтернету:

1. Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.
    2. Я буду залишати негарні веб-сайти.
    3. Я буду зберігати свій пароль в таємниці.
    4. Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.
    5. Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.
    6. Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів.

Переглядів: 58 | Додав: Horovskiy_S | Рейтинг: 0.0/0
    Ім`я *: